Montaż i instalacja
Montaż i instalacja
Montaż i instalacja
Montaż i instalacja

Montaż i instalacja

W naszej ofercie jest dostępnych kilkadziesiąt modeli Ambrogio Robot i dla każdego z nich znajdziemy zastosowanie, kierując się Twoimi potrzebami, ukształtowaniem posesji i wymaganą funkcjonalnością. Kolejnym ważnym elementem będzie instalacja kosiarki automatycznej w Twoim ogrodzie.

Pomożemy Ci wybrać najlepszego robota do koszenia trawy!

W Robofarmie zależy nam, by klienci byli w pełni zadowoleni z działania robotów koszących. Dlatego kładziemy nacisk na staranny i indywidualny dobór urządzenia. Przed wskazaniem konkretnego modelu z naszej oferty dokonujemy oględzin terenu, na którym ma pracować robot koszący. Instalacja wymaga od nas również wzięcia pod uwagę preferencji właściciela posesji. Nasi specjaliści przyjadą do Ciebie, zmierzą wielkość trawnika, przyjrzą się ukształtowaniu terenu oraz występującej roślinności. Zbadają również miejsca, w których są zamontowane zraszacze, oraz wskażą najlepsze miejsce na zamontowanie stacji ładującej.

Z naszym robotem zyskasz piękny trawnik!

Stosowanie automatycznych robotów do trawy Ambrogio to skuteczny i jednocześnie najtańszy sposób na utrzymanie pięknego trawnika w stylu angielskiego dywanu oraz znaczne zmniejszenie zużycia wody i nawozów. Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat robotów do trawy? Skontaktuj się z nami, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i wybierzemy urządzenie na miarę Twoich potrzeb.

Twój robot koszący – instalacja w ogrodzie

Robofarma zalecamy stosowanie specjalnego przewodu STG o izolacji wykonanej z teflonu, w którym miedź jest dodatkowo srebrzona. To kabel, który niezależnie od składu chemicznego gleby i stosowanych nawozów, spełnia swoją funkcję przez wiele lat (nawet kilkanaście). Wykonujemy też profesjonalne łączenia, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i skutecznością.

Instalacja stacji ładowania robota do trawy to ważny etap montażu urządzenia. Kosiarka powraca do stacji dokującej, by naładować baterie oraz blokuje się w niej po wykonanej pracy – to niezbędne zabezpieczenie, by ani dzieci ani inne niepowołane osoby nie mogły uruchomić robota. Po zainstalowaniu stacji dokującej, montujemy przewód ograniczający – pętlę indukcyjną. Niewątpliwą zaletą naszych robotów jest możliwość zamontowania stacji nie tylko na trawniku, ale również w rabatach, poza granicą trawnika. Koncentrujemy się na znalezieniu takiej lokacji, aby robot po zakończeniu pracy nie zajmował miejsca na trawie, a dyskretnie oczekiwał na rozpoczęcie pracy. Jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, które cieszy się uznaniem klientów. W naszej ofercie znajdziesz również zadaszenia, które nie są niezbędne, ale łączą walory estetyczne z możliwością umieszczenia stacji w różnorodnych miejscach.

Montaż robota koszącego – automatyczne położenie przewodu

Większość firm mocuje przewód ograniczający na powierzchni trawnika za pomocą szpilek – w tym wypadku montaż trwa dużo czasu i nie jest dokładny. W Robofarma wykorzystujemy nowoczesną maszynę opatentowaną przez ZCS – producenta naszych robotów, która pozwala na automatyzację procesu zakładania przewodu w Twoim ogrodzie. Położenie pętli zajmuje mało czasu i jest precyzyjne. Co więcej, przewód znajduje się na standardowej głębokości około 3-4 cm pod ziemią umożliwiającej bezproblemowe wykonanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych trawnika takich jak wertykulacja, skaryfikacja czy też grabienie bez obawy o uszkodzenie przewodu. Nasze rozwiązanie pozwala osiągnąć zakres głębokości dla położenia kabla od 0 do nawet 10 centymetrów w zależności od ukształtowania terenu i indywidualnych potrzeb klientów.

Montaż kosiarek automatycznych a obrzeża ogrodu

W trakcie oględzin ogrodu, w którym ma pracować Ambrogio Robot, zwracamy również uwagę na obrzeża – to do nich dobieramy różne modele robotów o zróżnicowanych właściwościach jezdnych. Jeśli są one wykonane prawidłowo – nie ma żadnych ograniczeń takich jak płotki, czy ściany – kosiarka może poruszać się bez przeszkód po całym terenie. Jeśli obrzeża nie zostały zaprojektowane z myślą o wygodnym koszeniu trawy, konieczne może okazać się sporadyczne korzystanie z podkaszarki. Najczęściej do czasu, aż nie zmienisz swojego ogrodu. Pamiętaj, że dokonanie modyfikacji w instalacji nie stanowi dla nas żadnego problemu. Co więcej, często jest to naturalny proces dochodzenia do w pełni bezobsługowego i zadbanego ogrodu

Steruj robotem za pomocą smartfona

Ambrogio możesz kontrolować za pomocą aplikacji. Ambrogio jest całkowicie samodzielny jeśli jednak chcesz możesz nim kierować jak zdalnie sterowanym pojazdem, wydawać mu komendy z dowolnego miejsca na Ziemi w przerwie od innych aktywności. Dużą zaletą aplikacji są alerty, otrzymasz powiadomienia o wszelkich istotnych zdarzeniach w ogrodzie będziesz mógł wydać robotowi polecenia. Dbamy o to, aby Twój nowoczesny robot Cię zaskakiwał, dlatego stale są tworzone i implementowane nowe funkcjonalności i algorytmy, które mają Ci ułatwić korzystanie z ogrodu oraz zwiększające wydajność i żywotność Twojego robota. Jeśli dostępna jest aktualizacja oprogramowania, otrzymasz powiadomienie i sam będziesz mógł zaktualizować oprogramowanie swojego robota.

Nowoczesnym robotem Ambrogio możesz sterować również za pomocą komend głosowych – to innowacja na rynku, która znacznie ułatwia zarządzanie procesem koszenia. Ciesz się piękną, idealnie skoszoną trawą przez cały sezon. Gdy jesteś w domu, możesz dokonać zmian bezpośrednio na urządzeniu koszącym.

KONTAKT

Dane adresowe

Robofarma - wyłączny przedstawiciel Ambrogio w Polsce
Janinów 8, 95-060 Janinów
+48 575776268
info@robofarma.com
     

Formularz kontaktowy

    Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla prowadzenia korespondencji. Administratorem danych osobowych jest firma The Tickmanns Marcin Kleszczewski. (Osoba odpowiedzialna za przechowywanie danych - Marcin Kleszczewski T.575776268)

    * - pola obowiązkowe